Při prvním spuštění aplikace nabídne výukové video. Kdo si na něj udělá pár minut, nebude mít s používáním aplikace problémy.
Na začátku je třeba vyplnit pár kolonek formuláře, které aplikace potřebuje k popisu plánku - číslo popisné, patro, adresu, kterou místnost právě mapujete a pak se spustí samotné mapování. To probíhá tak, že si člověk stoupne do středu místnosti a namíří kamerku na jeden roh. Když se žluté označení rohu kryje na displeji se skutečným rohem, ťukne se displeje pravým palcem a aplikace udělá na místě rohu značku. Pak se pomalu otáčí s iPhonem kolem dokola a označují rohy (pravým palcem) a rámy dveří (levým palcem). Jak je vidět z přiloženého obrázku, roh místnosti nemusí být volný. Po pravdě řečeno nenašel jsem místnost, kde by v rohu něco nestálo nebo neleželo. Ale stačí odhadnout, kde za těmi věcmi roh je:
Když se takto objede místnost kolem dokola, označí se opět první roh a aplikace záznam zpracuje.
A po chvilce z ní vypadne zpracovaný půdorys, který vypadá překvapivě dobře:
Rozměry aplikace tak nějak odhadne. Je možné ji zkalibrovat - zadat skutečnou délku některé stěny a aplikace si podle toho přepočítá ostatní. Také je možné v tomto kroku místnost doplnit (už ručně) o okna a další prvky a pořídit ilustrační foto místnosti.
Několik nasnímaných místností je možné pospojovat (ručně) do společného plánku:
Hotový plánek je možné, ehm, poslat na Facebook. Ale také je možné ho z programu dostat jako obrázek nebo jako pěknou sestavu v PDF formátu - samostatně místnosti (jedna na stránku), celek dohromady, k tomu záhlaví s adresou a polohou bytu vyznačenou na mapě. Jen je nutné se kvůli tomu zaregistrovat u autora programu.
A teď jsem u toho, čím se autor programu živí: Aplikace se dá stáhnout zdarma, ale výstupy obsahují vodotisk. Kdo chce výstup bez vodotisku a ve formátu DFX (který je vhodný pro další zpracování), musí autorovi něco zaplatit.
Aplikace potřebuje iPhone4 nebo novějším (kvůli gyroskopům), ke stažení je v iTunes zde.
Žádné komentáře:
Okomentovat